آسـانسور آلفـــا

شرکت مهندســـی و بازرگانی (سهامی خاص)

شماره تماس

051-38834341

بدینوسیله به اطلاع کلیه همکاران محترم می رساند، علمی ترین سمینار بین المللی آموزشی صنعت آسانسور و پله برقی کشور ، با عنوان ” تجزیه و تحلیل عوامل شکست و آثار خرابی های بالقوه “ توسط اساتید برتر دانشگاه نورث همپتون انگلستان، جناب آقایان دکتر سید علی میرهادی زاده و کیارش رهبر ، در دانشگاه کوشا برگزار خواهد شد.
لذا از تمامی اساتید محترم دانشگاه ، مدیران محترم ، کارشناسان ، نخبگان ، دانشجویان و فعالین صنعت آسانسور و پله برقی کشور دعوت میشود ، در تاریخ ۱۹ شهریورماه سال جاری ، در محل دانشگاه کوشا حضور بهم رسانند.
این سمینار فصل تازه ایی است برای آن که نخبگان علمی و صنعتی ایران از یک طرف با اساتید دانشگاهی و صنعتگران خارجی از طرف دیگر تعاملی را فراهم آورند که به نفع رشد و تعالی صنعت کشور و استفاده از علم روز دنیا باشد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی با دبیرخانه سمینار واقع در مرکز رشد خوشه فناوری آسانسور و صنایع وابسته، ارتباط برقرار نمایند.
مهلت ثبت نام: ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۶
تلفن:۰۲۱۴۴۵۴۰۵۹۵

وب سایت آسانسور (asansor.ir) برای تمام عزیزانی که در جهت ارتقاء سطح دانش کشور تلاش نموده و مایه افتخار کشور در جوامع بین المللی هستند، آرزوی موفقیت روز افزون دارد.

هشتمین سمپوزیوم بین المللی مهندسی آسانسور و پله برقی یکشنبه , ۲۹ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه کوشا برگزارخواهد شد.
این کنفرانس بزرگترین گردهمایی مهندسان آسانسور و پله برقی کشور است و به همین دلیل میزبان گروه های مختلف آنان خواهد بود.
لذا از تمامی پژوهشگران، اساتید دانشگاه و دانشجویان گرامی دعوت می شود تا آخرین یافته های خود را در بخش مقالات پژوهشی همایش ارائه نمایند.
همچنین از صاحبان محترم صنعت دعوت می شود تا دست آوردهای خود را بصورت مقالات کوتاه در بخش مقالات صنعتی مطرح نمایند. بعلاوه می توانند در نمایشگاه صنعتی که بعنوان بخشی از همایش برگزار می شود، محصولات خود را معرفی کنند .
این همایش با حضور سخنرانان بین المللی در زمینه های مختلف خواهد بود و امسال میزبان دانشگاه ها ، انستیتو ها و کمپانی های بزرگی همچون دانشگاه نورث همپتون انگستان ،انستیتو بازرسی هلند ، کمپانی های اکسل ایتالیا، وستنر آلمان، تیسن کروپ آلمان ، وگا ایتالیا و بسیاری دیگر از صاحبان تکنولوژی برگزار میگردد.
دبیرخانه دائمی همایش، در راستای دستیابی به اهداف مذکور و ایجاد پل ارتباطی بین تمامی نقش آفرینان در حوزه حمل و نقل عمودی ،از علاقه مندان دعوت مینماید تا با حضور خود در مهم ترین رویداد علمی کشور در حوزه آسانسور و پله برقی ، از نتایج تحقیقات ،پژوهش ها و نقطه نظرات اساتید محترم دانشگاهی بهره مند گردیده و از امکان تعامل با صاحب نظران ملی و بین المللی و آشنایی با دست آوردهای شرکت های دانش بنیان، مبتکرین و مخترعین برخوردار گردند.
این سمینار با حمایت
وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت معدن و تجارت ، دانشگاه جامع علمی کاربردی ، سندیکای آسانسور و پله برقی ایران، انجمن تولید کنندگان قطعات آسانسور و پله برقی ایران و سیویلیکا( مرجع تخصصی مقالات علمی کشور) برگزار می گردد.

مهلت ارسال مقالات در این سمینار بین المللی تا تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ می باشد.
مکان: تهران-کیلومتر۴ جاده مخصوص کرج –سه راه شیشه مینا-جنب شهرکت فرهنگیان-مرکز کوشا تهران
شماره تلفن دبیرخانه :۰۲۱۴۴۵۴۰۳۴۸

نشست بررسی همکاری‌های مشترک ایران و چین در صنعت آسانسور و پله‌برقی، در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد. این نشست با هماهنگی دفتر پروژه چین در اتاق تهران و واحد امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران برپا شد و فرصتی بود تا برای نخستین‌بار، دو تشکل تخصصی این صنعت از هر دو کشور دور میز مذاکره و گفت‌و‌گو بنشینند.
در نشست مشترک سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و انجمن تجاری آسانسور شانگهای چین که با حضور دبیرکل اتاق تهران، مدیر پروژه چین در اتاق تهران و نیز مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی این اتاق برگزار شد، مقامات دو اتحادیه پس از رایزنی پیرامون ظرفیت‌های همکاری و نیز امکان ایجاد بازارهای مشترک تجاری در منطقه، در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دو طرف به توافق رسیدند.

همکاری دو کشور برای دسترسی به بازار غرب آسیا

دبیرکل اتاق تهران در این نشست، با توضیح اینکه جایگاه و نقش کشور چین در توسعه اقتصادی جهان بی‌بدیل است، گفت: از همین رو، اتاق بازرگانی تهران با ایجاد دفتر پروژه چین، در اندیشه استفاده از ظرفیت‌های همکاری و توسعه مناسبات اقتصادی میان بخش‌خصوصی دو کشور است.
بهمن عشقی با اشاره به توسعه صنعت ساختمان در ایران طی دهه‌های گذشته، افزود: همراه با گسترش روز افزون این بخش، طی دست‌کم دو دهه اخیر صنعت آسانسور در ایران نیز توسعه فزاینده‌ای یافت به گونه‌ای که در حال حاضر تولید و تجارت در این بخش حرف زیادی برای گفتن دارد و امکان رقابت با کشورهای دیگر فراهم است.
دبیرکل اتاق تهران به نصب حدود ۴۰ هزار دستگاه آسانسور طی سال گذشته در کشور اشاره کرده و افزود: آمار نشان می‌دهد که میزان نصب و تجهیز ساختمان‌ها در ایران به آسانسور در مقایسه با اروپا و آفریقا بالاتر است.
وی با استناد به آمار و اطلاعات به دست آمده از سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران، گفت: ایران پس از چین، آمریکا و هند چهارمین مصرف‌کننده بزرگ آسانسور و تجیزات وابسته در جهان است.
عشقی در ادامه، همکاری و هم‌پوشانی تولید و تجارت در این صنعت از سوی کارآفرینان دو کشور ایران و چین را گامی بزرگ برای دسترسی به بازار غرب آسیا عنوان کرد و افزود: ظرفیت ساخت و تولید آسانسور در ایران اگر در کنار توانمندی‌های صنعتی و مالی چین قرار گیرد، می‌تواند همبستگی بیشتر دولت‌های دو کشور را نیز به همراه داشته باشد.
وی در پایان، با اشاره به عضویت سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و نیز صنعتگران و کارآفرینان این بخش در اتاق تهران، افزود: نهاد بخش خصوصی ایران که اتاق تهران پرچمدار آن است، برنامه‌های توسعه‌ای برای تقویت همکاری‌های تجاری و اقتصادی میان دو کشور ایران و چین در دست دارد.

چین مهم‌ترین شریک ایران در صنعت آسانسور

رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران نیز در این نشست، استفاده از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، در کنار رونق تولید و صادرات محصولات به کشورهای منطقه را جدی‎ترین بحث‌های میان هر دو اتحادیه صنعت آسانسور عنوان کرد.
محمدرضا زهره‌وندی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران در منطقه و دسترسی به بازار عمدتا مصرف‌کننده کشورهای همسایه، افزود: در حال حاضر، ایران در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی در میان کشورهای پیشرو قرار دارد و تعامل و همکاری صنایع آسانسور دو کشور ایران و چین می‌تواند به توسعه این صنعت در هر دو کشور کمک فزاینده‌ای کند.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه به بیان توضیحاتی در خصوص سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران پرداخت و گفت: این سندیکا تنها تشکل ملی در صنعت آسانسور ایران است که فعالیت خود را از ۱۸ سال پیش آغاز کرد.
به گفته وی در حال حاضر، نزدیک به ۱۳۰۰ شرکت فعال در صنعت آسانسور در عضویت این سندیکا هستند در حالی که حدود ۵۰ هزار صنعتگر و نزدیک به ۱۷۰ هزار نصاب آسانسور نیز به عضویت آن درآمده اند.
زهره‌وندی با بیان اینکه مهم‌ترین شریک تجاری ایران در صنعت آسانسور، کشور چین است، از آمادگی سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با انجمن تجاری آسانسور شانگهای چین خبر داد.

کشف بازارهای جدید از طریق ایران

معاون دبیرکل انجمن تجاری آسانسور شانگهای چین نیز در این نشست طی سخنانی از آمادگی این انجمن برای همکاری با سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران خبر داد.
«فن ژو» با بیان اینکه صنعت آسانسور در چین از کپی‌برداری تا ابداع و نوآوری را پوشش می‌دهد، افزود: در حال حاضر تولیدات این بخش در چین از استانداردهای روز اروپا تبعیت می‌کند، در حالی که قوانین استاندارد دولت چین به مراتب سختگیرانه‌تر است.
وی شناسایی و کشف بازارهای جدید را یکی از اهداف انجمن تجاری آسانسور شانگهای عنوان کرد و افزود: همکاری با صنایع آسانسور ایران می‌تواند راهی برای حضور مشترک دو کشور در بازارهای سوم باشد.
معاون دبیرکل انجمن تجاری آسانسور شانگهای با بیان اینکه این انجمن در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است، افزود: در حال حاضر ۲۸۰ شرکت فعال در حوزه ساخت کامل آسانسور، قطعات و نیز نصاب‌ها و تجهیزکنندگان در عضویت این انجمن هستند. به گفته وی، در حال حاضر ۲۵۰ هزار دستگاه آسانسور در شانگهای نصب و فعال است.
در این دیدار مقرر شد یک تفاهم‌نامه همکاری برای امضای بین طرفین تدوین و برای امضا آماده شود.

امیرحسین بروجردی ، مدیر مرکز رشد خوشه فناوری های آسانسور و صنایع وابسته تهران در گفت‌وگو با آسانسور دات آر؛ با اشاره به برگزاری دومین آزمون آن لاین انستیتو بازرسی هلند در ایران اظهار داشت:
ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان ، نتایج قبولی نهایی آن دسته از همکارانی که به تایید انستیتو بازرسی هلند رسیده ، در این مرحله اعلام شده است ، متقاضیان برای مشاهده نتیجه به پایگاه اینترنتی به نشانی WWW.ASANSOR.IR مراجعه کنند.

ایشان تصریح کردند ، دوره های آموزشی انستیتو بازرس هلند شامل سه بخش می شود:
آموزش مهندسان نصب و راه اندازی
آموزش مهندسین تعمیر و نگهداری
آموزش بازرسان (آسانسور و پله برقی)

این دوره ها در کشور هلند با قیمت بسیار بالا برگزار میشوند و تلاش میکنیم که ، تمامی این دوره ها را با هزینه های بسیار پایین تر در ایران برگزار کنیم.
ایشان در پایان خاطر نشان کردند،  در مرحله بعدی  شاهد برگزاری آزمون مربوط به مدیران شرکت ها ، مدیران فنی و اساتید دانشگاه خواهیم بود. و پس از پایان برگزاری امتحان اولیه ، اساتید از کشور هلند به ایران خواهند آمد.
امید است که این دوره ها ، سرآغاز آموزش های بین المللی مختلف در صنعت اسانسور و پله برقی کشور باشد.

 

دعوتنامه حضور در هفتمین سمپوزیوم بین المللی فن آوری آسانسور و پله برقی انگستان

ارسال شده توسط جناب آقای دکتر سید علی میرهادی زاده، استاد برتر دانشگاه نورث همپتون انگلستان

دانشگاه نورث هامپتون با همکاری گروه آسانسور CIBSE و انجمن LEIA با افتخار اقدام به برگزاری هفتمین سمپوزیوم بین المللی فن آوری آسانسور و پله برقی ، در تاریخ ۲۰-۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷ در محل برگزاری کنفرانس ها در شهر نورث همپتون انگلستان میکند.
این سمپوزیوم محل گرد هم آیی و هم آورد کارشناسان و نخبگان حوزه حمل و نقل عمودی از سراسر جهان است.
پایان مهلت ثبت نام تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ میباشد. 
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام،  به وب سایت  www.liftsymposium.org مراجعه نمایید.

محور مقالات برنامه ریزی شده در هفتمین سمپوزیوم بین المللی فن آوری آسانسور عبارتند از:

از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۳۰ ژوئن با توجه به محورهای برگزاری هفتمین سمپوزیوم بین المللی فن آوری آسانسور، اقدام نمایند.